XXI Zjazd PTE

Szanowni Państwo, 
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI Zjeździe PTE, który odbędzie się w Katowicach w dniach 15-17 września 2016. Pragniemy aby to był szczególny zjazd, na miarę XXI wieku, nie tylko ze względu na zaplanowaną tematykę naukową, ale i miejsce, do którego zapraszamy naszych Gości. Jest nim nowoczesne, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne połączone z halą "Spodek", które jest jedynym w Polsce obiektem kongresowo-konferencyjnym, mogącym pomieścić prawie 25 000 osób.

Myślą przewodnią naszego Zjazdu będzie endokrynologia w holistycznym ujęciu medycyny. W ramach konferencji zaplanowaliśmy sesje poświęcone wszystkim dziedzinom endokrynologii i wielu innym specjalnościom medycznym, gdzie interdyscyplinarna współpraca jest podstawą forum wymiany wiedzy i doświadczeń, a jednocześnie wieloośrodkowej współpracy naukowej.

Udało nam się zaprosić wielu wybitnych ekspertów, zarówno z Polski jak i z zagranicy, m.in Prezesa Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego - prof. A Jvan der Lely oraz byłego Prezesa Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego Endocrine Society prof. Leonarda Wartofsky.

Podczas naszego kongresu nie powinno więc zabraknąć dyskusji nad wykorzystaniem najnowszych metod postępowania w codziennej praktyce lekarskiej. Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań multimedialnych, dlatego będzie nam łatwiej dyskutować o trudnych, nurtujących nas problemach.

Mamy nadzieję, że zorganizowany w ten sposób zjazd będzie dobrym początkiem wielodyscyplinarnej współpracy naukowej i przyczyni się do wyboru najskuteczniejszych sposobów pomocy naszym chorym z wykorzystaniem zdobyczy współczesnej endokrynologii.

Licząc na miłe spotkanie serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do stolicy Śląska, 

Prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła 
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 
Prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała 
Przewodniczący Komitetu Naukowego 
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz 
Prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologiznego

INFORMACJE

  • Data: 15 – 17 września 2016 r.
  • Miejsce: Katowice