VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych

Szanowni Państwo, 
Drogie Koleżanki i Koledzy, 
Drodzy Przyjaciele,

serdecznie zapraszam do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH", która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 14-15 września 2016 roku.

Ta tradycyjnie organizowana, już po raz siódmy, konferencja będzie miała wyjątkowy charakter, gdyż odbywać się będzie jednocześnie z XXI Zjazdem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

 

Mamy nadzieję na kolejne owocne spotkanie polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego (GEP NEN) i płuc.

W tym roku ukazały się nowe zalecenia europejskie dotyczące zasad postępowania w GEP NEN a w ubiegłym roku zalecenia diagnostyki i leczenia NEN płuc. W ostatnich 2 latach zakończyło się też kilka badań randomizowanych III fazy, co ułatwi nam zweryfikowanie dotychczasowych metod diagnostyki i leczenia według zasad EBM. Te rzadkie nowotwory wymagają szczególnej uwagi ze względu na ich dużą heterogenność, dlatego wciąż podkreślana jest rola wielodyscyplinarnej współpracy i leczenia w wyspecjalizowanych centrach klinicznych. Pragniemy zachować dotychczasową formułę szeroko pojętego forum dyskusyjnego, wymiany doświadczeń i jednocześnie podzielenia się swoimi sukcesami, jak i niestety niekiedy niepowodzeniami terapeutycznymi. Będziemy rozmawiać o nowych metodach leczenia, dylematach związanych z doborem poszczególnych metod terapeutycznych, ich sekwencji stosowania, jak również prób łączenia dotychczasowych metod w celu osiągnięcia jak największych sukcesów terapeutycznych.

Zapraszając Państwa na katowicką konferencję zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom naukowy naszego spotkania i pozostawienie miłych wrażeń z pobytu w gościnnej stolicy Ślaska.

Łączę serdeczne pozdrowienia, 
Beata Kos-Kudła 
Przewodnicząca Polskiej Sieci Guzów Neuroendokrynnych

Przejdź na stronę Konferencji

 

INFORMACJE

  • Data: 14 – 15 września 2016 r.
  • Miejsce: Katowice